Partizan demolirao Krku u 5. kolu ABA lige

23.10.2021. | 20:42

Košarkaši Partizana pobijedili su Krku 92:45 (18:11, 25:17, 21:6, 28:11) u petom kolu ABA lige.

Izabranici Željka Obradovića odigrali su odličnu utakmicu i upisali su petu pobjedu u isto toliko duela.
Partizan je prvi put ove sezone odigrao utakmicu u dvorani „Aleksandar Nikolić“, pošto je „Štark arena“ zauzeta zbog predstojećeg Svjetskog prvenstva u boksu.

Crno-bijelima je prijala promjena, bili su odlični od prvog do posljednjeg minuta i nijednom se nije postavilo pitanje pobjednika.

Najefikasniji u ekipi iz Humske bio je Jam Madar sa 23 poena, dok su po 15 postigli Rodions Kuruks i Kevin Panter. Poražene je predvodio Jurij Macura sa devet poena.

Već na poluvremenu je bilo jasno da će Partizan upisati pobjedu, pošto je poslije dvadeset minuta igre rezultat na semaforu bio 43:28.

Treća četvrtina bila je ona u kojoj je Partizan potpuno slomio otpor gostiju. Ovaj period igre dobili su 21:6, te je na semaforu bilo 64:34.

U posljednjoj četvrtini prednost je samo rasla i na kraju je ona iznosila čak 47 – 92:45.

Partizan u narednom kolu gostuje Borcu u Čačku, dok Krka dočekuje Studentski centar.

Oznake: ABA liga, Partizan