Partizan deklasirao Trento

12.01.2022. | 22:12

Košarkaši Partizana savladali su italijanski Trento rezultatom 97:65 (27:8, 25:22, 22:23, 23:12) u 9. kolu grupe A Evrokupa.

Crno-bijeli su došli do 7. pobjede u ovom takmičenju i, uz 2 poraza, ostaju na diobi prvog mjesta na tabeli.

Iako je Partizan bio oslabljen, pitanje pobjednika ovog susreta nije se postavljalo nijednog momenta.

Tim Željka Obradovića je utakmicu otvorio sa 12:2, a onda i 18:4 i vrlo brzo su stekli veliku prednost.

Ona je rasla iz minuta u minut, pa je tako već do kraja prve četvrtine stigla do velikih 19 trojkom Kevina Pantera uz zvuk sirene (27:8).

Serija je nastavljena i u drugoj dionici, a trojkom za 38:10 ju je začinio večerašnji kapiten Uroš Trifunović, u izostanku kovidom zaraženih Radeta Zagorca i Nemanje Dangubića.

Gledali smo igru mačke i miša, ali je tada malo spuštena papučica sa gasa, pa je Trento do poluvremena uspio da “dođe sebi” i spusti zaostatak na “samo” 22 poena razlike – 52:30.

Uz manje oscilacije, Partizan je i nastavku utakmice nastavio da melje rivala i da rutinski ide ka novoj pobjedi.

Najviše što je Trento uspio bio je dolazak na 17 poena razlike, ali je i taj mini-nalet srpski tim odbio i kasnije otišao do veoma ubjedljive pobjede.

Uprkos skraćenoj rotaciji, nosioci igre su više odmarali nego igrali, a priliku su dobili mlađi igrači među kojima se najviše istakao Balša Koprivica sa nekoliko izuzetnih poteza na obje strane terena.

Raspoložen je bio i Jam Madar koji je bio najefikasniji igrač meča sa 18 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Pratili su ga Dalas Mur i Kevin Panter sa po 17 poena, dok su Alen Smailagić i Uroš Trifunović imali po 10.

U ekipi Trenta najviše se istakao Mezanote sa 15 poena, Kerolajn je imao 14, a Flakadori 13.