Pao je i Nijemac: Novak je u osmini finala OI

26.07.2021. | 11:23

Najbolji teniser svjeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Olimpijskih igara u Tokiju.

Đoković je u drugoj rundi dobio Njemca Jana Lenarda-Štrufa sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 16 minuta igre.

Prvi set je bio prilično ujednačen. Novak je gotovo perfektno servirao, dok je i Njemac bio prilično agresivan i koristio svaku kraću loptu da napadne srpskog tenisera.

Već u trećem gemu Novak se suočio sa brejk loptom, ali je Štruf ritern poslao ritern u aut, a potom je svjetski broj 1 pronašao odlične servise i izvukao se iz neprijatne situacije.

Iskoristio je Novak priliku koja mu se ukazala u desetom gemu. Odlično je riternirao, Njemcu je stao servis i Đoković je došao do brejka bez izgubljenog poena, a ujedno i seta.Ponovo je bio najbolji kada je bilo najpotrebnije.

Odlično je srpski teniser otvorio drugi set, napravio je rani brejk i poveo sa 2:0, ali je Štruf momentalno uzvratio. Ipak, već u narednom gemu Novak dolazi do novog brejka koji nije ispuštao do kraja meča.

Đoković se u trećem kolu sastaje sa Alehandrom Davidovičem Fokinom koji je u tri seta eliminisao Džona Milmana.

Oznake: Đoković, Pobjeda