“Pala” i Valensija: Partizan nastavio seriju pobjeda

19.12.2023. | 23:31

Košarkaši Partizana u prvoj utakmici duplog programa ove sedmice u Evroligi gostovali su Valensiji i na kraju su slavili sa 72:67. Ovo je peta pobjeda zaredom crno-bijelih u elitnom takmičenju.

Možda i odlučujići momenat utakmice bila je ukradena lopta DŽejmsa Nanelija u posljednjem minutu, a potom i poeni.

Teško se dolazilo do koševa na startu meča, Valensija se držala najviše ofanzivnim skokovima, dok je Partizan napravio razliku dobrom igrom DŽejmsa Nanelija i Mateuša Ponitke.

U trećoj četvrtini crno-bijeli su na krilima Ledeja i Pantera uspjeli da se odlijepe, a onda je Dozir šutevima sa poludsitance doveo crno-bijele na devet poena prednosti šest minuta prij kraja utakmice. Crno-bijeli su dobili veliku šansu da upišu novi trijumf u gostima u okviru Evrolige i to protiv veoma tvrde Valensije. I iskoristili su je!

Partizan ima najduži niz pobjeda u Evroligi u ovom trenutku.