Ostala u trci za prvo mjesto: Zvezda nadigrala Borac

09.04.2023. | 22:03

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Čačku ekipu Borca rezultatom 87:82 (19:17, 23:17, 22:16, 23:32) u meču 25. kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Fakundo Kampaco sa 22 poena, dok su Luka Mitrović i Filip Petrušev ubacili po 14. Kod domaćih, najbolji je bio Hanter Hejl sa 28 poena.

Crvena zvezda je vodila u većem dijelu utakmice, a gosti su u finišu treće četvrtine imali i 16 poena prednosti (64:48). Međutim, Borac je zaigrao angažovanije u posljednjoj četvrtini, a domaći košarkaši su na 13 sekundi prije kraja prišli na 82:85.

Crvena zvezda je u penal završnici uspjela da sačuva prednost i da zasluženo dođe do pobjede.

“Crveno-bijeli” su drugi na tabeli ABA lige sa 20 pobjeda i tri poraza uz dva meča manje. Borac je u donjem dijelu tabele sa šest trijumfa i 19 poraza.

Crvena zvezda će u posljednjem kolu u ponedjeljak, 17. aprila na svom terenu dočekati Split, dok će Borac dva dana ranije u Podgorici igrati sa ekipom Budućnosti.