“Orlovi” započeli let: Srbija bolja od Finske na startu kvalifikacija za EP

23.02.2024. | 22:23

Košarkaška reprezentacija Srbije napravila je prvi korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo, pošto je na startu kvalifikacija u Beogradu savladala selekciju Finske rezultatom – 77:61 (17:20, 19:14, 22:17, 19:10).

Vrlo dobra skandinavska selekcija pružila je dostojan otpor Srbiji tokom prve tri četvrtine. U dva navrata bila je i nadomak dvocifrene prednosti, ali je iskustvo srebrnih “orlova” iz Manile, na kraju, presudilo. Ekipa Svetislava Pešića nije blistala večeras. Slaba je bila realizacija sa penala (22/32). Igra u reketu tokom prvog poluvremena nije obećavala, ali je sve sitne greške nadomjestila dobrim brojakama u skoku (37), koje su uz 19:3 seriju u drugoj polvini treće četvrtine, odlučile utakmicu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Luka Mitrović sa 19 poena. Aleksa Avramović dodao je 18. Vanja Marinković i Dušan Beslać po sedam, dok je u odsustvu prve zvijezde Finaca, najraspoloženiji bio u gostujućem timu bio Mikael Jantunen sa 11 poena. Srbija je tako upisala prvu pobedu u grupi G i u narednom kolu, za tri dana, sastaće se sa Gruzijom u Tbilisiju, koja je ranije u toku večeri izgubila od Danske 75:69.