Orlići osvojili Evropsko prvenstvo B divizije

24.07.2022. | 21:23

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je Evropsko prvenstvo B divizije za igrače do 20 godina. Košarkaši Srbije pobijedili su Island u finalu rezultatom 81:67 i okitili se titulom uz povratak u A diviziju.

Odličan je bio Kovačević sa 15 poena, 17 je dodao Paunović, a po 14 imali su Medarević i Mušikić.

Na drugoj strani, 19 poena je postigao Trovaldur Arnason, dok je Sigurdur Peterson meč završio sa 11 poena.

To znači da su naši momci uspjeli da osvoje turnir u Gruziji bez ijednog poraza, pošto su u grupnoj fazi pobjeđivali Slovake (112:63), Albance (116:48), Fince (74:68) i Švajcarce (91:68).

Muka je bilo protiv Letonaca u četvrtfinalu (79:76), ali je zato juče protiv Estonije sve išlo bez problema (78:53).
Samim ulaskom u finale Srbija je već izborila povratak u A diviziju, na mjesto koje joj po svemu i pripada.