Opšti haos u Vulvsima: Trening otkazan zbog sukoba sa napadačem

22.07.2026. | 18:14 Dodaj BL Portal kao Google izvor

Vulverhempton je bio primoran da otkaže trening prvog tima nakon što je napadač Tolu Arokodare odbio da napusti teren kada mu je rečeno da neće trenirati sa ekipom, prenose britanski mediji.

Prema navodima novinara Nejtana Džude, klub je nakon incidenta pojačao obezbjeđenje u trening centru “Kompton Park” kako bi spriječio novi sukob, dok je novi trener Sezar Peišoto odlučio da nigerijskog fudbalera izostavi iz ekipe za predsezonski meč protiv Mejdenhed Junajteda.

Budućnost napadača pod velikim znakom pitanja
Arokodare je prošlog ljeta stigao u Vulvse iz belgijskog Genka, ali poslije razočaravajuće sezone i ispadanja kluba iz Premijer lige više nije u planovima stručnog štaba.

Britanski mediji navode da su za njega zainteresovani Fiorentina, Đenova i Trabzonspor, dok Vulvsi žele da ga prodaju tokom ljetnog prelaznog roka.

Ovo nije prvi disciplinski problem nigerijskog napadača, koji je ranije bio kažnjen zbog sukoba sa saigračem Mateusom Maneom, pa se očekuje da će klub u narednim sedmicama pokušati da pronađe rješenje za njegov odlazak.