Opstanak sve teži: Dekijeva Sampa bila na pragu pobjede, primila gol u 99. minutu

07.02.2023. | 08:10

Fudbaleri Sampdorije prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza u Seriji A, ali će se sa gostovanja Monci vratiti veoma tužni 2:2 (1:1).

Tim Dejana Stankovića je imao pobjedu u rukama do devetog minuta nadoknade, čime bi se konačno značajnije pomakao sa dna tabele, ali je primio gol iz jedanaesterca.

Prethodno je Sampdorija dva puta vodila golovima Manola Gabijadinija.

Prvi put je pobjegao čuvaru i dugu loptu pretvorio u gol u 12. minutu, da bi u 13. minutu nastavka odbitak smjestio u mrežu.

Između ta dva pogotka je Andrea Petanja lijepo pogodio lijevom nogom za prvo izjednačenje Monce, a na drugo se čekalo do pomenutog 99. minuta.

Tada je Nikola Muru oborio igrača i sudija Danijele Čifi je zasluženo pokazao na “bijelu tačku”.

Najstrožu kaznu izveo je Mateo Pesina i donio konačnih 2:2, te rastužio Stankovića još jednom ove sezone.

Monca je na 10. mjestu sa 26 osvojenih bodova, dok Sampdorija ostaje pretposljednja sa 10 bodova, prenosi B92.