Opravdali ulogu favorita: Engleska nadigrala Hrvatsku

13.06.2021. | 17:13

Engleska je sa 1:0 nadigrala Hrvatsku u prvom susretu Grupe D na Europskom prvenstvu.

Gordi Albion je slavio golom Sterlinga u 57. minuti i tako sa tri boda krenuli u lov na titulu.

Prije meča Englezi su bili blagi favoriti i na meču su to opravdali.

Bez obzira na bolje prilike domaćina na odmor se otišlo bez pogodaka.

I drugo poluvrijeme je počelo inicijativom Engleske, ali je iz jednog posjeda Hrvatske Modrić došao u priliku, šutirao sa tridesetak metara ali je golman Engleske bnio na mjestu.

Dva minuta kasnije Englezi su došli do vođstva. Gvardiol je krivo procijenio jednu loptu, a onda je lopta od strane Filipsa stigla do Sterlinga koji pogađa. Ispao je pritom i Ćaleta-Car, a Vrsaljko nije stigao loptu pa je Engleska stigla do prednosti.

Nastavila je Engleska sa kontrolom meča, Hrvatska je povremeno prijetila, ali nije uspjela da dođe do izjednačenja, prenosi Radiosarajevo.