Odlično veče Srba u NBA: Јokić opet vodio Denver do pobjede, Bogdanović efikasan VIDEO

27.01.2022. | 07:31

Srpski košarkaš Nikola Јokić postigao je 21 poen, imao 10 skokova i osam asistencija u pobjedi Denvera na gostovanju kod Bruklina 124:118.

U utakmici visokog inteziteta, kao i broja postignutih poena, Nagetsi su zahvaljuji maestralnoj trećoj dionici uspjeli da naprave preokret, steknu osjetniju razliku, koju su odbranili do kraja meča.

Jokić je još jednom predvodio Nagetse u svim bitnim statističkim kolonama.

Pomoć je imao u Riversu, koji je postigao 26 poena, kao i Bartonu koji je meč završio sa 21 poenom i 10 skokova.

Desetkovani Bruklin, za koji nisu igrali Durent, Irving i Harden, predvodili su Tomas sa 25 i Mils sa 21 poenom.

Denver Nagetsi trećom vezanom pobjedom čvrsto drže šesto mjesto na tabeli Zapadne konferencije, koje nosi direktan plasman u plej-of fazu, bez igranja plej-ina. Denver ima učinak od 26 pobjeda i 21 poraza.

Bruklin trećim vezanim porazom bilježi dodatni pad na tabeli Istoka, te sada sa 29 pobjeda i 19 poraza zauzima četvrto mesto.

Odlično veče imao je i drugi srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, koji se vratio se na parket poslije pauze zbog povrede desnog koljena.

Poslije pet mečeva pauze, Bogdanović se vratio u pobjedi Atlanta Hoksa na domaćem parketu protiv Sakramento Kingsa 121:104.

Bogdanović je odigrao jednu od najboljih utakmica sezone, pošto je Kingsima ubacio 18 poena. Od 18 poena, 16 im je ubacio za 13 minuta u prvom poluvremenu.

Šutirao je 3/3 za dva, 3/8 za tri poena i 3/4 sa linije penala.

Zbog limitirane minutaže ulazio je sa klupe i odigrao je 23 minuta.

Protiv bivšeg tima dodao je tri skoka, sedam asistencija i jednu ukradenu loptu.

Ispratili su ga Okongvu takođe sa 18 poena i Tre Jang sa 17 poena i 10 asistencija. Lu Vilijams je dodao 15 poena.