Odlična utakmica sa 33 šuta ka golu: Fudbaleri Sasuola savladali Milan na njegovom terenu

21.04.2021. | 21:39

Fudbaleri Sasuola napravili su izneneđenje u okviru 32. kola italijanske Serije A savladavši Milan na njegovom terenu rezultatom 2:1.

Bila je ovo odlična utakmica sa čak 33 šuta ka golu, a 14 u okvir gola – po sedam na obje strane. Sve je dobro počelo po Milan koji je poveo u 30. minutu pogotkom Hakana Čalhanolua.

U 67. minutu Đakomo Raspadori poravnao je rezultat na 1:1, da bi isti igrač sedam minuta kasnije postavio konačnih 1:2 i šokirao sve u taboru Milana.

Milan je tako nastavio sa lošijim igrama i rezultatima, pa je poslije ovog poraza doveo u pitanje ne samo drugo mjesto na tabeli, nego rizikuje da do kraja sezone izgubi i mjesto u Ligi šampiona naredne sezone.

Verona i Fiorentina odigrali su 1:2. Od 20.45 časova počelo je još šest utakmica ovog vanrednog kola Serije A, dok će posljednja dva biti odigrana sutra.

Počele su utakmice Bolonja – Torino, Krotone – Sampdorija, Đenova – Benevento, Juventus – Parma, Specija – Inter i Udineze – Kaljari

Od 18.30 časova sutra igraju Roma – Atalanta, a od 20.45 časova Napoli – Lacio.

Na tabeli vodi Inter sa 75 bodova, Milan ima 66, Atalanta 64, Juventus 62, Napoli 60, Lacio 58, Roma 54, Sasuolo 49, Verona 41, Sampdorija 39, Bolonja 37, Udineze 36, Fiorentina 33, Đenova i Specija po 32, Torino i Benevento 30, Kaljari 25, Parma 20 i Krotone 15 bodova.

Oznake: Milan, Pobjeda