Odbojkašice Srbije ubjedljive protiv Belgije

22.08.2021. | 21:37

Odbojkašice Srbije savladale su Belgiju sa maksimalnih 3-0 u setovima i ostala nepobijeđene na Evropskom prvenstvu.

Srpkinje su nadigrale Belgijanke i tako upisale treću pobjedu u nizu u Beogradskoj areni, a po setovima je bilo 25:21, 25:21, 25:21.

To je bila 18. pobjeda u nizu za Srbiju, koja je osvojila dva prethodna Evropska prvenstva.

Izabranice Zorana Terzića odigrale su kvalitetna tri seta i najavile da se nalaze u sjajnoj formi, pred ulazak u nokaut fazu Evrovoleja.

Naredni meč na programu je 24. avgusta, u utorak od 20 časova, protiv Azerbejdžana.

Dobra na startu bila je jedna od najboljih odbojkašica na svijetu Tijana Bošković, koja je snažnim napadima, ali i dobrom igrom u bloku, donosila poene Srbiji.

Srpske odbojkašice su do prednosti došle sredinom prvog seta, kada su povele sa 15:11, a Belgija nije imala odgovor sve do kraja.

Drugi set je počeo u egalu, a desila se i jedna bizarna situacija, kada su sudije zaboravile da upišu poen Srbiji.

Klupa reprezentacije Srbije je reagovala, pa je odluka ubrzo promijenjena i Srbija je donijela poen.

Srpkinje su prednost čuvale, ali je Belgija uspjela da iskoristi nekoliko smušenih napada i da dođe do 22:21.

Međutim, uslijedila je furiozna serija Srbije na krilima Buše i Boškovićeve za 25:21.

U trećem setu najbolje je funkcionisao blok aktuelni evropskih šampionki, pa je pri rezultatu 11:5 oko šest poena bilo osvojeno tim udarcem.

Prednost od oko pet poena nije rasla, ali je bila iskusno sačuvana sve do kraja meča.