Odbojkašice Srbije u četvrtfinalu EP

01.09.2019. | 20:48

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale EP, savladavši Rumuniju sa 3:0 u setovima (25:20, 25:17, 25:23).

Odbojkašice Srbije nastavljaju sa sjajnim igrama na Evropskom prvenstvu, a nova “žrtva” bile su Rumunke.

Izabranice Zorana Terzića poput dosadašnjih mečeva na prvenstvu pojačavale su igru kako je vrijeme odmicalo.

U prvom setu Rumunke su povele sa 4:1, ali su naše odbojkašice hvatale ritam, izjednačile na 18:18, a potom u finišu odličnim blokom dolazile do poena i osvajanja prvog seta (25:20).

Drugi set počeo je obrnutim redoslijedom. Srbija je povela sa 3:0, potom i 6:2, ali je Rumunija uspjela da smanji deficit na samo jedan poen. Uslijedila je serija Srbije od pet vezanih poena i prednost koja je do kraja seta bez problema odbranjena (25:17).

Najveća borba viđena je u trećem, posljednjem setu na meču. Rezultatska klackalica bila je prisutna sve do same završnice. Rumunke su u par navrata vodile tri poena (10:13 i 13:16), ali je naša selekcija u finišu pri rezultatu 22:22 zaigrala bolje i upisala pobjedu.

Srbija ne zna za poraz na turniru, a pobjedom nad Rumunijom se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.