Odbojkašice Crvene zvezde izborile plasman u Ligu šampiona

08.11.2022. | 22:10

Ženski odbojkaški klub Crvena zvezda obezbjedio je plasman u grupnu fazu CEV Lige šampiona.

Odbojkašice Crvene zvezde savladale su Kalcit Kamnik iz Slovenije rezultatom 3:1 u revanš-meču posljednjeg kola kvalifikacija za elitno takmičenje i tako dvostrukom pobjedom obezbijedile prolaz u Ligu šampiona.

Zvezda je u prvom meču na gostovanju slavila sa 3:1, a u Beogradu je krenula silovito.

Prvi set je dobijen 25:15, pa je nedostajao još samo jedan kako bi i matematički bio potvrđen prolaz.

Uslijedio je blagi pad u igri, te je nakon izgubljenog drugog seta (25:22) gostujući sastav došao do nade da može do preokreta, ali je ona razbijena u djeliće još silovitijim trećim setom koji su crveno-bijele dobile 11 razlike, 25:14.

Slavlje je već tada počelo, a Zvezda je potvrdila pobjedu osvojivši i treći set, te je obezbijedila plasman u grupnu fazu, gdje ih već čekaju šampion svijeta i Evrope Vakifbank, italijanska Novara i njemački Potsdam. Spektakularni protivnici za povratak na najjaču scenu poslije devet godina…