Odbojkašice BiH deklasirale Estoniju i izborile plasman na Final Four

02.06.2021. | 22:04

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izborila je plasman na Final four Srebrene lige.

Bh. odbojkašice su večeras u okviru 5. kola deklasirale Estoniju sa 3:0 u setovima i tako ovjerile plasman na završnicu kolo prije kraja.

Izabranice Stevana Ljubičića ponovo su odigrale odličan meč. Sjajno otvaranje utakmice i furiozan prvi set koji su bh. odbojkašice privele u svoju korist rezultatom 25:9. U drugom setu nešto bolji otpor odbojkašica iz Estonije, ali nije to poremetilo najbolje odbojkašice iz BiH koje su set dobile sa 25:18.

Estonke su najbolji otpor pružile u trećem setu, ali nisu mogle do kraja parirati reprezentaciji Bosne i Hercegovine koja je treći set privela u svoju korist sa 25:20.

Kako piše “Avaz“, žensku odbojkašku reprezentaciju BiH sutra očekuje duel sa Portugalom za prvo mjesto u grupi B, po automatizmu i lakšeg protivnika na ‘final fouru’.

Oznake: Odbojkašice