Odbojkaši Srbije srušili i Ukrajinu

03.09.2021. | 22:42

Odbojkaši Srbije su sa 3-0 u setovima pobijedili Ukrajinu u drugom kolu Evropskog prvenstva.

Reprezentativci Srbije su pobjedom nad Belgijom rezultatom 3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20) započeli su misiju odbrane titule na Evropskom prvenstvu.

U drugom meču su isto uradili i protiv Ukrajine, sada je bilo 3-0 setovima, a rezultat je glasio 27:25, 26:24, 25:21 i Srbija ima dvije pobjede u prva dva kola.

Odbojkaši Ukrajine su bili ozbiljan protivnik i u više navrata prijetili Srbiji, pa je pogotovo u prvom setu sve moglo da ode na njihovu vodenicu, kada Srbija nije koristila svoje šanse, pa Ukrajina stizala do izjednačenja.

Poslije mnogo muke je Srbija uspjela makar malo da se odlijepi i dođe do 22:19 u prvom setu, ali onda preko Kovalova prave mini seriju 4-1 i dolaze do 23:23, pa je Srbija morala da dobije ovo sa dva poena razlike, Atanasijević i Kovačević su to i učinili i sa 27:25 Srbija osvaja prv set.

Nije mnogo drugačije bilo ni u drugom setu. Težak meč, napet, pun naboja i snažnih smeč poena, probijali su se blokovi i ponovo se igralo na razliku, samo je sada Srbija sa 26:24 uspjela da trijumfuje.

Srpski reprezentativci su satjerali Ukrajince uza zid, vidjelo se da su pod pritiskom i odmah na startu imali zaostatak koji su uspjeli da nadoknade tek pred kraj kada se Srbija malo i opustila.

Ipak, Kovačević, Atanasijević, Podraščanin i ostali nisu dozvolili i Srbija sa dvije uzastopne pobjede počinje odbranu evropskog trona.