Odbojkaši Srbije protiv Turske u osmini finala EP

08.09.2021. | 22:02

Odbojkaši Srbije će u osmini finala Evropskog prvenstva igrati protiv reprezentacije Turske, koja je poslije poraza od Finske zauzela treće mjesto u grupi C.

Finska je poslije velike borbe slavila 3:2 (25:17, 16:25, 27:29, 25:18, 15:13), te je tako nanijela Turskoj drugi poraz.

Poslije odigranih svih pet kola u grupi C, prvo mjesto zauzela je Holandija, drugo Rusija, treće Turska, a četvrto Finska. Takmičenje je završeno za Španiju i Sjevernu Makedoniju.

To znači da će na megdan Srbiji u osmini finala Turska, pošto su evropski šampioni zauzeli drugo mjesto u grupi A. Taj meč na programu će biti u nedjelju, 12. septembra.

Meč između Turske i Finske bio je izuzetno uzbudljiv. O tome svjedoči i peti set. Na promjeni strana Turci su vodili 8:5 i činilo se da su bliži trijumfu i drugom mjestu u grupi. Ipak, uslijedio je odgovor Finaca, koji su izjednačili (13:13), a onda prvi put i poveli u setu za 14:13. Iskoristili su odmah prvu meč loptu.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Urpo Sivula sa 22 poena, 13 je upisao Anti Makinen. Na drugoj strani Adis Lagumdžija je osvojio 28 poena, a Ramazan Mandirači 14.