Novi “udarac” za Junajted: Solskjer se porazom u gradskom derbiju doveo na ivicu otkaza

06.11.2021. | 16:06

Mančesterski rivali, Junajted i Siti, sastali su se danas na Old Trafordu u derbiju 11. kola engleskog Premijeršipa, a pobjedu su odnijeli gosti.

Slavio je tim Pepa Gvardiole s 0:2, a do prednosti je došao već u 7. minuti, kada je loptu u vlastitu mrežu poslao stoper domaćih Erik Baiji.

Gosti su potpuno dominirali utakmicom, a domaće u više navrata spasavao danas odlični David De Hea. Ipak, španski golman bio je nemoćan u 45. minuti, kada je nakon ubačaja Žoaa Kanslea pogodio Bernardo Silva.

Junajted je danas bio potpuno nemoćan, faktički da nije imao prave prilike, dok su gosti još jednom, u 81. minuti, propustili priliku zabiti treći pogodak, kada je Fil Foden pogodio stativu.

Novi težak poraz za Junajted, četvrti ove sezone, mogao bi značiti kraj za Olea Gunara Solskjera na klupi “crvenih đavola”, koji su trenutno peti sa 17 golova, što je osam manje od lidera Čelzija, koji ima utakmicu manje.

Siti je, s druge strane, došao do sedme pobjede i s 23 boda na drugom mjesto preskočio Liverpul, piše Avaz.