Novi poraz u Ligi nacija: Odbojkaši Srbije izgubili i od Brazila

23.06.2022. | 18:58

Odbojkaši Srbije pretrpjeli su i četvrti poraz u Ligi nacija. U šestom kolu odbojkaške Lige nacija bolji je bio Brazil u tri seta – 25:18, 26:24, 25:17.

Tim Igora Kolakovića sada ima skor 2-4.

Srbija je imala svoje šanse da ostane u meču i eventualno oteža posao rivalu.

U drugom setu je Srbija imala set loptu pri vođstvu 24:23, ali je poslije nekoliko grešaka dozvolila Brazilcima da u završnici tog dijela preokrenu rezultat i stignu do velikih 2:0.

Nakon toga je sve izgledalo kao rutina za Brazilce koji su upisali treći trijumf u Ligi nacija.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Lukareli sa 14 poena, Sousa Alan je dodao 13, dok je 11 osvojio Leal Hidalgo Joandi.

U redovima srpskog tima istakao se najviše Nikola Meljanac sa 14 osvojenih poena, a pratio ga je Milan Katić sa sedam.

Srbiji predstoji duel protiv Kanade, koji je na programu u petak, dok će Brazil odmjeriti snage sa Iranom.

Oznake: Odbojka, Srbija