Novi poraz Rome: Đenova pokazala Murinju kako se igra fudbal

29.09.2023. | 07:07

Šesto kolo prvenstva Italije okončano je sinoć. Posljednji meč igrali Đenova i Roma, gdje su izabranici Hozea Murinja priredili svojim navijačima veliko neprijatno iznenađenje.

Đenova je došla do lagane pobjede rezultatom 4:1 i tako je ostvarila prvu pobjedu u zadnjih 18 međusobnih mečeva.

Post Đenove protiv Rome je trajao od maja 2014. godine, kada je Vučica poražena rezultatom 1:0, a nakon toga je Roma ostvarila 13 pobjeda i četiri remija.

Izabranici Alberta Đilardinja su poveli već u petoj minuti golom Alberta Gudmundsona, izjednačio je Brajan Kristante u 22. minuti, no Mateo Retegui je u posljednjoj minuti prvog dijela vratio domaći sastav u prednost. U drugom dijelu Đenova je postigla još dva gola, a strijelci su bili Morten Torsbi i Žunior Mesias.

Oznake: Đenova