Novi poraz Igokee

28.10.2019. | 23:40

Košarkaši Igokee poraženi su u posljednjem meču četvrtog kola ABA lige i tako i dalje ostali bez trijumfa u regionalnom takmičenju. FMP je slavio pobjedu 78:73.

Tim iz Železnika došao do četvrte pobjede, dok Igokea i dalje na zna za trijumf ove sezone u regionalnom takmičenju.

Vodio je domaći tim većim dijelom meča, a gosti su uglavnom stizali rezultat. Igokea je imala vođstvo u finišu treće četvrtine (45:39), ali je onda Aleksa Uskoković ukrao dva puta loptu igračima Igokee i vratio svoj tim u život te je pred posljednjih 10 minuta FMP imao vođstvo 55:51.

Početkom posljednje dionice FMP je opet preuzeo stvari u svoje ruke. U finišu su nakon poena Vona gosti prišli na 72:68, ali nije bilo snage za preokret. Pogodio je Pot na drugoj strani i odbio napad Igokee.

U pobjedničkom timu Mladen Јeremić je ubacio 21 poen, Stefan Đorđević 13, Stefan Pot i Aleksa Radanov po 10.

Na drugoj strani Rašad Von 19,Kinan Evans 18, Marko Tomas 16 poena.

Igokea sutra gostuje u Sarajevu kod Sparsa u meču Lige BiH, dok u ABA ligi u nedjelju dočekuju Zadar, koji je takođe bez pobjede.

Izvor:(RTRS)