Novak Đoković za sat i po vremena do trećeg kola Vimbldona

03.07.2019. | 21:13

Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona pobjedom nad Denisom Kudlom u tri seta – 6:3, 6:2, 6:2.

Najbolji teniser svijeta odigora je veoma dobar meč u drugom kolu i za plasman u osminu finala igraće protiv Huberta Hurkača.

Đokoviću, koji brani titulu u Londonu, za pobjedu protiv Amerikanca bilo je potrebno sat vremena i 30 minuta.

Srpski teniser furiozno je krenuo duel i poslije trinaest minuta igre na semaforu je 5:0. Činilo se da će Novak s nulom osvojiti prvi set, ali je onda došlo do opuštanja.

Kudla, koji je 111. teniser seta, uspio je da vrati jedan brejk prednosti i smanji na 5:3. To je bilo sve od Kudle u prvom setu, pošto je Novak ovaj period igre dobio sa 6:3.

U drugom setu vidjeli smo sličan razvoj situacije kao u prvom. Đoković je brzo uspio da dođe do duplog brejka, a potom je Kudla vratio jedan.

Ipak, Novak je ponovo oduzeo servis Amerikancu i rezultatom 6:2 došao do 2-0 u setovima.

Tokom trećeg perioda igre gledali smo lijep tenis, uz dominaciju srpskog igrača. Novak je ponovo sa dva brejka prednosti okončao set i postavio konačnih – 6:3, 6:2, 6:2.