Novak Đoković u trećem kolu Australijan opena

17.01.2019. | 17:23

Novak Đoković je u trećem kolu Australijan opena nakon što je savladao Francuza Žoa Vilfrida Congu 3:0 (6:3, 7.5, 6:4).

Novak Đoković je savladao otpor Francuza i plasirao se u treće kolo. Conga nije uspio ozbiljnije da zaprijeti Đokoviću, na momente je bio ravnopravan rival, alo to nije bilo dovoljno da osoji set.

Poslije početnog odmeravanja snaga Novak je u četvrtom gemu oduzeo servis protivniku. Conga je već u narednom gemu uzvratio istom merom. Međutim naredni gem na servsi protivnika naš teniser osvaja i vraća brejk prednosti – 4:2. Potom je Đoković rutinski priveo set kraju – 6:3.

Slično je bilo i u drugom setu. Ovog puta Novak je u sedmom gemu stigao do brejka prednosti, da bi protivnik u desetom gemu vratio brejk. Ponovo je Đoković bio neumoljiv i u narednom gemu oduzeo servis protivniku, a potom je bio siguran na svoj servis – 7:5 u drugom setu.

Odlučujući gem trećeg seta bio je peti kada je Novak oduzeo servis protivniku. Potom je Novak čuvao svoj servis i koristio svaku priliku sa napadne servis protivnika. Rutinski je priveo set i meč kraju – 6:4 u trećem setu.

U trećem kolu Novak će se satati sa Denisom Šapovalovim iz Kanade.