Nova tri boda: Fudbaleri Borca savladali Leotar

18.03.2023. | 22:36

Borac je rutinski večeras savladao Leotar u Banjoj Luci sa 2:0 u susretu 23. kola m:tel Premijer lige BiH.

Domaći su imali više loptu u nogama, vršili pritisak, ali sve do 29. minute nisu uspjevali kreirati opasniju šansu.

Tada je Benjamin Tatar odličnim centaršutem pronašao Nikolu Ninkovića, a fudbaler Borca utrčao iza leđa odbrane Trebinjaca i glavom poslao loptu u suprotni kut protivničkog gola – 1:0.

Nakon toga je ponovo uslijedio mirniji period igre uz nešto bolju igru domaćih, ali rezultat se nije mijenjao do odlaska ekipa na odmor.

Solidna prilika ukazala se Laziću u 54. minuti nakon ubačaja Ninkovića iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj glavom lako je ukrotio Puletić.

Ipak, četiri minute kasnije golman Leotara je opet kapitulirao. Majstorski je Ninković vanjskom dodao loptu Kulašinu u srce šesnaesterca, a mladi vezista zatim poentirao za 2:0.

Najbliži pogotku Leotar je bio u 63. minuti, iskosa je Cmiljanović šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio stativu.

Mogao je Borac do novog gola u 78. minuti, kada je raspoloženi Ninković odlično uposlio Lagundžića, ali lopta je završila u rukama Puletića.

Rezultat se tako nije mijenjao do kraja meča. Borac se ovim trijumfom učvrstio na drugom mjestu, Leotar je i dalje na desetoj poziciji, prenosi SC Sport.