Nova pobjeda Oklahome: Micić skroman poenterski, ali asistencije su tu

03.01.2024. | 08:01

Košarkaši Oklahome upisali su pobjedu protiv vodeće ekipe lige, Boston Seltiksa rezultatom 127:123. Vasilije Micić je za deset minuta na terenu podijelio pet asistencija uz tri poena i jedan skok.

Utakmica između Bostona i Oklahome počela je nešto bolje za Tandere, predvođene sjanim Gildžus-Aleksanderom.

Veću seriju Oklahome u uvodnim minutima utakmice sprečavao je na drugoj strani Porzingis, koji je za četiri minuta postigao deset poena uz dva pogođena šuta za tri.

Na žalost ekipe Bostona, on je bio jedini raspoložen na terenu tokom prve četvrtine, dok je Oklahoma pored Gildžus-Aleksandera poene postizala i preko Gidija.

Tanderi su održavali prednost čitavim tokom prve deonice.

Seltiksi su, sa dve povezane trojke u samoj završnici, prišli na samo dva poena zaostatka poslije prvih 12 minuta košarke, pri rezultatu 29:31.

Drugu četvrtinu je za Tandere startovao reprezentativac Srbije, Vasilije Micić.

Za skoro dva minuta igre u drugoj dionici, jedini koš bila je trojka Vilijamsa za Oklahomu.

Boston je ponovo na kratko zastao nakon dobrih minuta u završnici prve četvrtine.

Poslije nekoliko sitnih grešaka po ulasku na teren, Micić je postigao svoju prvu trojku na utakmici.

Tanderi su ubrzo poveli sa devet poena razlike, što je bila najveća prednost do tada na meču.

Uslijedila je potom serija Seltiksa 9:0, gdje je Pričard trojkom donio izjednačenje svojoj ekipi.

U narednim minutima ekipe su ostale u potpunosti izjednačene.

Zanimljivo je da Seltiksi, iako su nekoliko puta imali izjednačen rezultat, nijednom nisu imali vođstvo sve do trojke Tejtuma dva minuta prije kraja prvog poluvremena.

Upravo se Tejtum sa devet poena u poslednja dva minuta druge četvrtine pobrinuo da Seltiksi vode i na poluvremenu rezultatom 61:58.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili košarkaši Oklahome serijom 8:0.

Veliki problem za Tandere bio je rani četvrti faul za najboljeg pojedinca Oklahome, Gildžus-Aleksandera.

I pored ovoga, Gildžus-Aleksander je na terenu proveo cijelu treću četvrtinu i vodio je Oklahomu do najveće prednosti na utakmici.

Boston je ponovo napadački stao u drugom dijelu treće dionice.

Iako važe za jednu od najboljih defanzivnih ekipa u ligi, Seltiksi su primili čak 40 poena u ovoj četvrtini od Oklahome, a postigli su samo 25.

Pred posljednjih 12 minuta košarke, Oklahoma je imala dvocifreni plus 98:86.

Tanderi su ponovo otvorili četvrtinu sa dve vezane trojke.

Seltiksi su u ovim trenucima izgledali potpuno dekoncentrisano i van ritma, dok su košarkaši Oklahome koristili svaku njihovu grešku i stigli na plus 18.

Uslijedila je, ipak, reakcija košarkaša Bostona i njihova serija 8:0 na krilima Vajta.

U narednim minutima Boston je nekoliko puta prilazio na minus osam.

Uspjeli su Seltiksi na kraju da uvedu utakmicu u nezivjesnu završnicu. Trojkom Vajta, prišli su na svega dva poena minusa u poslednjem minutu.

Oklahoma je, ipak, na kraju kaznila veliki pad Seltiksa u trećoj četvrtini. Tanderi su slavili rezultatom 127:123 i tako su nanijeli tek sedmi poraz Bostonu ove sezone.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Gildžus-Aleksander sa 36 poena, a Gidi je dodao 23. Vasa Micić je za deset minuta na terenu podijelio pet asistencija uz tri poena i jedan skok. Na drugoj strani, Seltikse je predvodio Porzingis sa 34 poena i 10 skokova, dok je Tejtum dodao četiri poena manje i 13 skokova.