Nova pobjeda Borca: Banjalučani savladali Slobodu u drugom kolu Premijer lige BiH

07.08.2020. | 20:53

Fudbaleri Borca su uknjižili nova tri boda pošto su u 2. kolu m:tel Premijer lige BiH savladali Slobodu sa 2:0.

Banjalučani su bili bolji rival, stvarali su šanse od starta, ali su do vođstva stigli tek u 59. minutu.

Tada je po zemlji šutirao Almedin Ziljkić, golman Tuzlaka Adnan Golubović je odbio loptu, a mladi Jovo Lukić je uklizao i ubacio je u mržu postigavši svoj prvenac za banjalučki tim.

U 83. minutu poslije dobre akcije domaćih po lijevoj strani i ubačene lopte pred gol Slobode nespretno je reagovao Emir Jusić i zatresao sopstvenu mrežu.

Banjalučki tim sada ima maksimalnih šest bodova koliko i sarajevski Željezničar, koji je danas kao gost pobijedio ekipu Radnika u Bijeljini sa 2:0.