Ništa od novog iznenađenja: Embolo donio pobjedu Švajcarcima protiv “svojih”

24.11.2022. | 13:13

Fudbaleri Švajcarske teškom mukom savladali su reprezentaciju Kameruna 1:0 u prvom meču G grupe na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Strijelac jedinog gola na meču bio je Bril Embolo u 48. minutu meča nakon asistencija Đerdana Šaćirija. Zanimljivo da je Embolo rođen upravo u Kamerunu, pa se zato nije radovao kada je postigao pogodak.

Kamerun je bi znatno bolja i opasnija ekipa u prvom poluvremenu, imali su “Neukrotivi lavovi” nekoliko sjajnih šansi, ali nisu ih realizovali. Favorizovana Švajcarska bila je bezopasna u prvih 45 minuta, međutim, na samom startu drugog Kamerun je surovo kažnjen za propuštene prilike.

Embolo je u 48. minutu iskoristio dodavanje Šaćirija i Švajcarci nakon prve prilike na meču dolaze do prednosti, koju nisu ispuštali do kraja meča.

U narednom kolu Švajcarska će odmjeriti snage sa Brazilom, dok Kamerun 28. novembra od 11 časova igra protiv selekcije Srbije.