Ništa od finala: Kecmanović izgubio od Musetija

22.10.2022. | 18:40

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspio da se domogne finala turnira u Napulju pošto je poražen od domaćeg igrača Lorenca Musetija sa 6:3, 6:4.

Susret je trajao tačno 90 minuta, a Museti je bio postavljen tik iznad Miše na listi nosilaca.

Česte su bile brejk lopte, samo se lomilo oko toga ko će uspjeti da ih realizuje. Slabi servisi su to uslovili, ali i čudna podloga koja je predmet diskusije već sedam dana.

Oduzeo je Kecmanović servis Lorencu u trećem gemu, ali je odmah pretrpio ribrejk za 2:2.

Umjesto da zaboravi na taj momenat, srpski predstavnik je dopustio protivniku da uz taj poveže još tri gema i obezbijedi dovoljnu zalihu da privede prvi set kraju.

Servisi su postali stabilni u drugom setu, nije bilo trzavica do 2:2, ali onda je Miša žestoko popustio i izgubio gem pri svom prvom udarcu bez osvojenog poena.

Upravo je to bila prelomna tačka gdje je Museti uspio da jurne ka pobjedi i finalu gdje ga čeka zemljak Mateo Beretini.