Nijemac došao do 17. titule: Zverev “razbio” Rubljova u finalu Sinsinatija

23.08.2021. | 07:59

Njemački teniser Aleksandar Zverev osvojio je Masters u Sinsinatiju. Zverev je u finalu “razbio” Andreja Rubljova – 6:2, 6:3.

Poslije Olimpijskih igara, Zverev je nastavio pobjedonosni niz i ovo mu je 11. vezani trijumf.

Servis mu je bio nedodirljiv tokom čitavog meča.

Prvi set je riješio sa dva brejka, a na startu drugog je napravio brejk odmah u prvom gemu.

Rubljov je bio nemoćan i nije se pitao ni za šta. Dva gema u prvom setu je osvojio za ukupno minut i 50 sekundi jer mu je servis radio perfektno.

U ostalim situacijama, sve je njegove pokušaje neutralisao Zverev i bio potpuno dominantan.

Novi brejk pravi pri rezultatu 3:1 i rješava meč drugim brejkom u drugom setu. Rubljov je uspeo da vrati jedan brejk na 5:2, kada je Zverev servirao za pobjedu i titulu, ali to je bilo sve.

Zverev je osvojio 17. titulu u karijeri.