Ni navijači nisu pomogli Partizanu: Barselona utišla Arenu

28.03.2023. | 22:33

U noći kada je ponovo oboren ovosezonski rekord po broju posjetilaca na evroligaškom meču Partizan je poklekao pred Barselonom i moraće da sačeka neku novu priliku da ovjeri plasman u četvrtfinale Evrolige, Partizan – Barselona 80:89 (21:25, 24:19, 13:22, 22:23).

Loše je krenulo po crno-bijele, dvije trojke Laprovitole za prednost gostiju – 2:8. Do kraja prve četvrtine održavali su Katalonci prednost, ali je Eksum sa dvije trojke inicirao Partizanovu seriju 8:0 vrijednu preokreta – 32:27.

Lesor se u 16. minutu okrenuo oko Šanlija pod košem i pogodio za 40:32, najveću prednost Parnog valjka. Ipak, do odmora vratili su se gosti, Higins je pogodio trojku pred poluvrijeme za 45:44.

Serijom 7:0 početkom treće četvrtine okrenuli su Katalonci – 45:51, ubrzo došli i do maksimalnih +12 poslije poena Laprovitole sa linije bacanja – 49:61.

Čuvali su poveći plus igrači Barselone do početka posljednje četvrtine kada je prvo Avramović ukrao loptu i u kontri položio loptu kroz obruč – 60:66.

Potom je Mirotić dobio tehničku za novi poen Partizana, a onda je i Eksum prodro do kraja i pogodio, Partizan je poslije -12 došao do – 63:66.

I, onda se “javio” Nikola Mirotić, trojkom – 63:69. Ponovo je prišao Partizan poslije poena Eksuma – 70:73, a onda je svoju četvrtu trojku ubacio Laprovitola – 70:76, da bi potom otpadak preko Ledeja jednom rukom Mirotić ćušnuo kroz obruč četiri i po minuta prije kraja – 70:78.

Sreća večeras nije bila uz crno-bijele. Tako je ostalo i do kraja.

Za plasman među najboljih osam moraće crno-bijeli još malo da pričekaju…

U 32. kolu Evrolige 31. marta (20.30 časova) Partizan u “Štark areni” dočekuje madridski Real.