Real slavio u grotlu Napulja: Gudelj dao gol za Sevilju, Junajted i dalje siv

04.10.2023. | 07:11

Sjajnu fudbalsku predstavu priredili su fudbaleri Napolija i Real Madrida u Napulju.

Meč igran u okviru 2. kola Grupe C završen je pobjedom Kraljeva s 3:2.

Osim pet gola publika na stadionu Dijego Maradona mogla je da vidi još dosta prilika na obje strane. Poveo je domaćin u 19. minutu preko Lea Ostigarda, ali su Kraljevi do kraja poluvremena pokazali zašto imaju najviše trofeja u elitnom takmičenju. Golove za preokret postigli su Vinisijus Žunior i Džud Beloingem.

Ipak domaćin se nije predavao i do izjednačenja su došli preko Pjotra Zjelinjskog u 54. minutu. Međutim, španski velikan je autogolom golmana Aleksa Mereta došao do vrijedna tri boda.

Real je prvi sa šest bodova, dok Napoli i Braga imaju po tri, a posljednji je Union Berlin koji je bez bodova.

Dodajmo i to da je Bajern slavio kod Kopenhagena i tako su Bavarci nastavili niz bez poraza u grupnoj fazi Lige šampiona. Poastavili su rekord sa 36 utakmica u nizu od čeka su ostvarili 33 pobjede.

Ostali rezultati mečeva igranih večeras: Kopenhagen – Bajern 1:2, Inter – Benfika 1:0, Lens – Arsenal 2:1, Mančester junajted – Galatasaraj 2:3, Napoli – Real Madrid 2:3, PSV – Sevilja 2:2.

Oznake: Napoli