Nestvaran preokret: Kecmanović sa ivice poraza do polufinala

21.07.2023. | 14:12

Srpski teniser Miomir Kecmanović napravio je nestvaran preokret i izborio polufinale turnira Gštad. Bio je na ivici poraza od 175. igrača svijeta Zizua Bergsa, ali se plasirao u polufinale.

Kecmanović je savladao Bergsa rezultatom 6:4, 3:6, 7:5. Srpski teniser je napravio brejk već u prvom gemu meča, ali je Bergs već u narednom imao uzvratio. Do brejka je došao u četvrtom gemu. Kecmanović je prvi set riješio novim brejkom u sedmom gemu,.

Srpski teniser je propustio priliku da dođe do brejka u drugom setu, ali Bergs svoju šansu nije ispustio i uspio je nakon brejka u osmom gemu da svojim servisima uvede duel u treći set.

Belgijanac je furiozno ušao u treći set. Napravio je dva brejka i poveo 4:1. Nakon toga uslijedio je strašan preokret. Kecmanović je vratio oba brejka i zatim se plasirao dalje

.Kecmanoviću će rival u polufinalu biti bolji iz meča u kome se sastaju Huan Pablo Variljas i Albert Ramos Vinjolas.