Neočekivan poraz Igokee u Laktašima

16.12.2023. | 19:28

Košarkaši Igokee poraženi su od Tofaša, ostali su bez šansi za plasman u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona, a zatim su doživjeli potpuno neočekivan poraz od Cibone na svom parketu – 91:87. Igokea ima skor 9-4, a Cibona 5-8.

Prevagu na tasu Cibone donijeli su Jakov Mustapić sa 22, Aleksandar Aranitović sa 21-im, Domagoj Vuković sa 15 poena. Kod Igokee, Dragan Milosavljević je postigao 22, Zoran Nikolić 16, Stefon Mudi 11, Edin Atić 10 poena.

Cibona je poslije prve dionice vodila sa 21:20, Igokea je stigla do plus osam tokom druge dionice, na poluvremenu je imala kapital od pet poena – 46:41. Cibona se nije predavala. Uspela je da stigne do egala, zatim je vodila sa 54:47, ali je Igokea uoči posljednjeg kvartala imala prednost od dva poena – 66:64.

Dilema je bila – da li će Igokea uspjeti da opravda ulogu favorita na papiru, ili će Cibona uspjeti da stigne do iznednađenja. Početkom četvrte dionice, Igokea je podigla stepen agresivnosti u odbrani, trojke su postigli Edin Atić i Dragan Milosavljević, Igokea je stekla prednost od devet poena – 77:68, ali je Cibona stigla do izjednačenja – 77:77.

Igokea je ponovo pobjegla na 83:77, a Cibona trojkom Majcunića stigla do 82:83 na nešto više od dva minuta prije kraja. Uslijedio je rat nerava. Mudi je 60 sekundi prije kraja pogodio za 87:86, Mustapić je pogodio za 88:87, nije pogodio slobodno bacanje, ali je Cibona stigla do ofanzivnog skoka, piše SportKlub.

Mustapić je ponovo stao na liniju slobodnih bacanja, bio je miran – 90:87. Igokea je imala napad na 23 sekunde prije kraja. Jeremić je promašio trojku, Buljan je bio polovičan – 91:87, Tanasković je izgubio loptu i sve je bilo gotovo….

U narednoj rundi ABA lige, Igokea će odmjeriti snage sa ekipom Mege u gostima, dok će Cibona gostovati Cedevita Olimpiji.

Oznake: ABA liga, Cibona, Igokea