Nemoćno Sarajevo palo u Mostaru: Zrinjski pobjedom zatvorio jesenji dio prvenstva

18.12.2023. | 21:03

Fudbaleri Zrinjskog slavili su u derbiju 18. kola Premijer lige protiv Sarajeva sa 2:0 i tako znatno udaljili bordo klub od borbe za titulu.

Nije najbolje krenulo po Plemiće u večerašnjem duelu, pošto je Nemanja Bilbija promašio jedanaesterac u 35. minutu, ali izabranici Marija Ivankovića se nisu previše “potresli”, te su u fantastičnoj atmosferi samo pet minuta nakon toga golom Nemanje Bilbije u 40. minutu stigli do vođstva, da bi Damir Zlomislić u 44. minutu meča postavio konačnih 2:0.

U drugom poluvremenu nije bilo nekih ozbiljnijih prilika, već je obilovala velika borba, ali bez konkretne realizacije na obje strane.

Ovom pobjedom Zrinjski je na svoj konto upisao 38. bod i tako zadržao minus od sedam bodova za vodećim Borcem, dok je bordo tim pao na 4. poziciju sa 33 boda, koliko ima i Velež, te znatno umanjio šanse da priprijeti samom vrhu.

Oznake: Sarajevo, Zrinjski