NBA “poslastica”: Los Anđeles Klipersi pobijedili Dalas, igraće se sedma utakmica

05.06.2021. | 11:06

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobijedili su u gostima Dalas sa 104:97, u šestom meču prve runde plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Trenutno je 3:3 u seriji i igraće se sedma odlučujuća utakmica u Los Anđelesu, koja je na programu u nedjelju, 6. juna, od 21.30.
Šesti put neko od timova pravi brejk, s obzirom da su obje ekipe sve pobjede ostvarile na gostovanjima. I na ovom meču bilo je neizvjesno do samog kraja, kada je tim iz Los Anđelesa ključnu prednost napravio u posljednjoj četvrtini i stigao do trijumfa.
Kavaj Lenard sa 45 poena je predvodio pobjednika, Redži Džekson je dodao 25, a Pol Džordž 20 uz 13 skokova.
U poraženom timu Luka Dončić je postigao 29, uz 11 asistencija, Tim Hardavej 23, dok je Boban Marjanović ubacio 12 poena i dodao devet skokova za 17 minuta na parketu.
Pobjednik ove serije će u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije igrati sa Jutom, koja je u prvoj rundi izbacila Memfis sa 4:1.

Oznake: Dalas