NBA liga: Bjelica dobar u pobjedi Kingsa, loš dan Bogdanovića VIDEO

07.01.2021. | 09:27

Svega dva poena ubacio je Bogdan Bogdanović u novom porazu Atlante od Šarlota (102:94), dok je deset više postigao njegov nekadašnji saigrač u Sakramentu Nemanja Bjelica u pobjedi Kingsa nad Čikagom. Sjajne šuterske večeri za Hejvorda i Bila.

Atlanta je poslije starta sezone od 4-1 vrlo brzo, svega poslije četiri meča, ušla u polovičan skor (4-4).

Bolji od njih bili su gostujući Hornetsi sa 102:94, uz poenterski rekord karijere Gordona Hejvorda, koji je brojao do 44!

Lamelo Bol je dodao 16 a Teri Rozir 14, za treću pobjedu u sezoni.

Kod domaćina, koji je bio u zaostatku gotovo cijelo veče, 23 poena i 11 skokova Džona Kolinsa.

Plejmejker Trej Јang ubacio je samo 7 poena, a srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović još manje – svega dva za 18 minuta u igri. Na to je dodao dva skoka i tri asistencije.

Mnogo uspješnije veče imao je njegov donedavni saigrač u Kingsima Nemanja Bjelica, koji je u pobjedi Sakramenta nad Čikagom od 128:124 učestvovao sa 12 poena, pet asistencija i četiri skoka za 19 minuta u igri.

Rišon Holms bio je najefikasniji ”kralj” sa 24, dok je Marvin Begli dodao 21.

Kod Bulsa dva igrača sa više od trideset poena – Kobi Vajt je stao na 36, Zek Lavin na 32, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne peti poraz u sezoni.

U ostalim mečevima, Boston je dobio uzbudljivu utakmicu u Majamiju sa 107:105 uz 27 poena Džejsona Tejtuma, dok je u veoma efikasnom duelu Filadelfija bila bolja od Vašingtona sa 141:136 i pored nevjerovatnih 60 poena Bredlija Bila.