Nastavio seriju dobrih igara: Pokuševski ubacio osam poena protiv San Antonija

14.10.2022. | 11:02

Košarkaši Oklahome nadigrali su San Antonio sa 118:112 na gostovanju u pripremnoj utakmici NBA lige, a srpski internacionalac Aleksej Pokuševski je nastavio seriju dobrih igara i dao dragocjen doprinos svom timu i za 18 minuta igre ubacio 8 poena uz 6 skokova i po jednu asistenciju i blokadu.

U seriji pripremnih utakmica Pokuševski je imao dobar učinak i sve upućuje da će se u novoj sezoni naći u stalnom sastavu tima.

Pokuševski je u prvoj NBA sezoni odigrao 45 mečeva i na 28 bio starter uz prosječno 24,5 minuta igre i prosječno postizao 8,2 poena uz 4,7 skokova i 2,2 asistencije.

U drugoj sezoni je imao manju minutažu ali je igrao na 61 meču. Na kraju je na prosječno odigranih 20,2 minuta postizao po 7,6 poena uz 5,2 skoka i 2,1 asistenciju po meču.

U sinoćnom meču najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džejlen Vilijams sa 21 postignutim poenom, dok je sa druge strane mladi Džošua Primo bio najefikasniji igrač meča sa 23 poena ali im je to bila slaba utjeha u porazu.

Memfis je takođe na gostovanju ubjedljivo nadigrao Detroit sa 126:111 predvođen sjajnom igrom Dža Moranta koji je ubacio 31 poen za 25 minuta na parketu, uz osam skokova i četiri asistencije.

Grizliji su do prve dvocifrene prednosti stigli još u finišu prve četvrtine, a potom su je uz nekoliko manjih padova kvalitetno čuvali sve do samog kraja meča i konačne pobjede.

Oznake: Pokuševski