Napet duel! Njukaslu poništen gol u 92. minutu, pa u 95. uzeo bod Liverpulu

24.04.2021. | 18:12

Fudbaleri Liverpula su rezultatom 1:1 remizirali sa Njukaslom u utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Liverpul je maltene svih 90 minuta dominirao protiv Njukasla, ali je ipak ostao “kratkih rukava”. Vrlo rano su “Redsi” poveli, pošto je Mo Salah već u 3. minutu zatresao mrežu gostujućeg tima, kada se odlično snašao i iz okreta snažno pogodio bliži ugao, prenosi B92.

I nakon postignutog gola Liverpul je nastavio da napada i apsolutno dominirao terenom. Njukasl je možda i očekivano bio podređeni tim, a o tome dovoljno govori 70 odsto poseda u korist Liverpula.

Njukasl je umalo šokirao Liverpul. Kalum Vilson je u 92. minutu postigao pogodak, za veliku radost i izjednačenje, ali je poslije VAR konsultacija sudija poništio taj gol.

Djelovalo je kao da će se Liverpul izvući, ali je Džo Vilok u 95. minutu uspijeva da pogodi i donese ogroman bod Njukaslu koji je sada na 9 bodova daleko od opasne zone.

Premijer liga, 33. kolo

Arsenal – Everton 0:1 (0:0) Leno 76 (ag)

Subota Liverpul – Njukasl 1:1 (1:0) Salah 3 – Vilok 90+5 18:30 Vest Hem – Čelsi 21:00 Šefild junajted – Brajton

Nedelja 13:00 Vulverhempton – Barnli 15:00 Lids – Mančester junajted 20:00 Aston Vila – VBA

Ponedeljak 21:00 Lester – Kristal Palas