Nakon drame i penala Zrinjski se oprostio od Lige Evrope

24.09.2020. | 23:02

Fudbaleri Zrinjskog eliminisani su u trećem pretkolu Evropske lige nakon što su večeras nakon velike drame i penala poraženi od kiparskog APOEL-a.

Regularni dio meča okončan je rezultatom 2:2, u produžecima nije bilo pogodaka, a Kiprani su slavili nakon boljeg izvođenja penala.

Zrinjski je poveo u 10. minutu. Todorović je probio po lijevoj strani, centrirao, a Ivančić je glavom postigao gol za 0:1. Ipak, Kiprani vrlo brzo dolaze do izjednačenja. Bio je to slab udarac napadača Atzilija.

U 26. minuti totalni preokret u Nikoziji, a ovaj put strijelac je bio Nuhiu nakon ubačaja iz kornera. Ujedno je 2:1 bio i rezultat prvog poluvremena. APOEL je dominirao i u nastavku meča, a onda su u 69. minuti doživjeli hladan tuš, prenosi “SrpskaInfo”. Bilbija se sjajno snašao u gužvi nakon centaršuta odličnog Ivančića i zakucao loptu za 2:2.

Do kraja meča više nije bilo pogodaka, nije ih bilo ni u produžecima, a onda je Apoel nakon penala prošao dalje.