Nakon dosuđenog penala: Ronaldo šmekerski prišao sudiji i rekao da kontakta nije bilo VIDEO

28.11.2023. | 21:21

U kvalifikacionom meču Al Nasra i Persepolisa kapiten Saudijskog tima Kristijano Ronaldo šmekerski je nakon dosuđenog penala za njegov tim prišao sudiji i rekao da kontakta nije bilo.

Meč je završen rezultatom 0:0, a Ronaldova ekipa već u 17. minutu meča ostala je bez igrača.

Možda bi Ronaldovao reakcija bila drugačija da je znao da njegov tim neće doći do pobjede, ali u drugom minutu meča uradio je nešto zbog čega bruji fudbalska javnost.

Portugalac je nakon neuspjelog šuta stigao do lopte u kaznenom prostoru, a ubrzo je pao nakon kontakta sa protivničkim igračom. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a Ronaldo je odmah prišao i pokazao rukom da prekršaja nije bilo.

Portugalac je dobio pohvale za ovaj šmekerski potez koji se rijetko viđa. Međutim, činjenica je, da je Ronaldo iz ove situacije mogao izvući samo žuti karton zbog simuliranja jer je sudija mogao pregledati spornu situaciju VAR tehnologijom.