Najubjedljivija pobjeda: Furija razbila Kostariku i održala čas fudbala u Kataru

23.11.2022. | 19:09

Najubjedljiviju pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva upisali su fudbaleri Španije koji su sa 7:0 savladali Kostariku.

“Furija” jer furiozno otvorila Mundijal, ne dozvolivši luksuz koji su sebi dopustili Nijemci i dva dana ranije Argentinci.

Ekipa Luisa Enrikea na vrijeme je “otvorila” rivala pošto je Dani Olmo savaldao Kejlora Navasa već u 11. minutu.

Za razliku od “pancera” tu nije stala već je do poluvremena na semaforu pisalo 3:0, a prednost su uvećali Marko Asensio i Feran Tores.

Poslije devet minuta igre u nastavku napadač Barselone postigao je drugi gol i razriješio sve dileme ako ih je uopšte bilo.

Najljepši trenutak meča desio se u 74. minutu kada je Gavi na ubacivanje Alvara Morate uhvatio volej i pogodio gol “tikosa” uz pomoć stative.

Na 6:0 povisio je Karlos Soler u 90. minutu, a agoniju Kostarikanaca zaokružio Morata.

Za razliku od Nijemaca, Španci sada spokojno čekaju veliki derbi grupe E koji je na programu u nedjelju kada će se sastati Japan i Kostarika.

Oznake: Španija