Najprije opuštanje Srbije, pa odbojka bez milosti

23.08.2023. | 22:08

Odbojkašice Srbije pobijedile su u četvrtom kolu Evropskog prvenstva reprezentaciju Mađarske 3:1. Po setovima je bilo 21:25, 25:12, 25:14 i 25:15.

Srbija nije dobro počela meč sa Mađaricama. Poslije tri pobjede u prva tri kola i posle samo jednog izgubljenog seta desio se još jedan. Mađarice su dobile prvi set ali pre svega zbog toga što je Srbija igrala traljavo i suviše opušteno.

Jeste i bila donekle izmenjena startna postava, ali je igrala Tijana Bošković. Baš je njen as doneo jedno vođstvo Srbiji u prvom setu 13:12, ali su Mađarice potom napravile seriju na servis Aleksandre Laslop i očas posla je bilo 18:13 za Mađarice. Do kraja seta su one tu prednost zadržale.

Ipak u nastavku je Srbija počela da igra ovu utakmicu. A kada se to desilo onda su bili i logični rezultati koji su usledili. Smečevi i servisi Tijane Bošković bili su neodbranjivi i Mađarice su morale da dignu bijelu zastavu.