Na samom kraju utakmice: Hrvat postigao autogol sa pola terena VIDEO

21.07.2022. | 17:59

Fudbaleri Osijeka slavili su na gostovanju kazahstanskom Kizilžaru rezultatom 1:2, ali je ta pobjeda mogla biti ubedljivija da nije bilo autogola na samom kraju.

Topčagića i Klajnhajslera su u 58, odnosno 76. minutu doneli veliku prednost hrvatskom predstavniku u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, ali je sve to pokvario Darko Nejašmić autogolom u 84. minutu igre.

Zadnji vezni Osijeka je sa gotovo polovine terena vratio loptu nazad ka golmanu Ivušiću koji je bio na ivici šesnaesterca. Lopta ga je uhvatila nespremnog, te on zajedno sa Nejašmićem deli krivicu za ovakav rasplet.

Da stvar bude gora, Osijek je u tim trenucima igrao sa fudbalerom više na terenu nakon što je isključen Dos Santos u 69. minutu. Nije bilo razloga za ovakvim potezom, a sada bi mogao da ih košta u revanšu koji se igra za nedelju dana u Hrvatskoj.

Sigurno da će trener tima Nenad Bjelica imati šta da prigovori svojim igračima, prenosi b92.

Oznake: Autogol, Osijek