Na redu je Njemačka: Košarkaši BiH sa pola gasa savladali Mađarsku

01.09.2022. | 17:25

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegtovine pobjedom je otvorila Evropsko prvenstvo.

U Kelnu je savladana Mađarska 95:85.

Trijumf protiv Mađarske vrlo je važan zbog dalje borbe za osminu finala, s obzirom na to da je ova grupa u Kelnu, gdje su još Slovenija, Francuska, Litvanija i Njemačka sigrno najkvalitetnija na šampionatu.

Mađari su bolje otvorili meč i dobili prvu četvrtinu, 23:17, ipak, BiH je uspijela da se vrati do kraja poluvremena, pa su Mađari na pauzu otišli sa poenom prednosti, 46:45.

U nastavku, BiH je na krilima Muse, Nurkića i Robersona, uz odličnu odbranu otišla na deset poena prednosti.

Mađarska se nije predavala, u posljednjoj četvrtini prilazi na dva poena zaostatka, pet minuta prije kraja, međutim, uslijedila je nova serija 10:0 ekipe Adisa Bećiragića, koja je potom rutinski privela meč kraju.

Pobjednički sastav predvodili su Musa i Nurkić sa po 19 poena, Roberson imao 18, a Halilović 16 uz devet skokova.

U Mađarskoj najefikasniji Benke sa 20 poena, Adam Hanga sa 16 i David Vojvoda sa 15.

Naredni protivnik Bosne i Hercegovine, biće domaćin – Njemačka.