Moto GP, Velika nagrada Aragona: Bastijanini slavio, Markez izazvao udes

18.09.2022. | 16:44

Vozač Gresinija Italijan Enea Bastijanini pobijedio je danas na Velikoj nagradi Aragona u 15. trci sezone Moto GP.

Italijan je ostvario četvrtu pobjedu u ovoj sezoni, pošto je u posljednjem krugu pretekao vozača Dukatija Frančeska Banjaju. Bastijanini je imao 0.042 sekundi prednosti u odnosu na Banjaju.

Treće mjesto je zauzeo vozač Aprilje Španac Aleš Espargaro sa 6.139 sekundi zaostatka za Bastijaninijem. Četvrtu poziciju je zauzeo Južnoafrikanac Bred Binder iz ekipe Red Bul, dok je peti bio vozač Dukatija Australijanac Džek Miler.

Trku je obilježilo niz incidenata u prvom krugu koje je izazvao vozač Repsol Honde Španac Mark Markez. On se vratio na stazu poslije više od 100 dana, a poslije nekoliko krivina sudario se sa vodećim u generalnom plasmanu vozača Francuzem Fabiom Kvartararom iz Jamahe, koji je morao da odustane. Španac se potom sudario i sa Japancem Takagijem Nakagamijem iz Honde, koji je takođe morao da odustane, kao i Markez, pošto je imao velika oštećenja na motoru.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača drži Kvartararo sa 211 bodova, dok je Banjaja drugi sa 201.

Naredna trka u Moto GP šampionatu biće održana 25. septembra za Veliku nagradu Japana na stazi Motegi.

Oznake: Moto GP, Staza