Monfis u drugom kolu: Kecmanović poražen na startu Mastersa u Parizu

02.11.2021. | 21:11

Srpski teniser Miomir Kecmanović odigrao je odličan meč ali je na kraju poražen u prvom kolu mastersa u Parizu od Gael Monfis sa 4:6, 7:5, 6:3.

Iskusni Francuz je do trijumfa stigao poslije preokreta – 4:6, 7:5, 6:3, poslije više od dva sata igre.

U narednom kolu ga čeka zemljak Adrijan Manarino, koji je eliminisao Nikoloza Basilašvilija.

Kecmanović je bio jako siguran od starta duela i već u trećem gemu stavio na muke rivala.

Došao je do dvije brejk lopte, iskoristio prvu i zadao udarac miljeniku pariske publike.

Miša je rutinski sačuvao servis u nastavku prvog seta i nakon manje od pola sata igre poveo u ovom duelu.

Drugi set je bio mirniji, a riterneri nisu gotovo bili ni blizu šanse da oduzmu servis protivniku, sve do 11. gema, kada je Monfis stigao do dvije brejk, odnosno set lopte.

Bio je u tim momentima 22. igrač svijeta raspoložen, nošen domaćim navijačima, raspalio je forhend pasing-šot i izjednačio rezultat u setovima.

Umalo je Francuz stigao do brejka na startu odlučujućeg seta, u prvom gemu nije bio uspješan, baš kao ni Miomir u narednom.

Ipak, Monfis je ključni brejk napravio u šestom gemu, nešto kasnije stigao do trijumfa i zakazao okršaj sa Adrijanom Manarinom.