Mladi Karvaljo junak: Liverpul u osmom minutu nadoknade do pobjede nad Njukaslom VIDEO

01.09.2022. | 09:33

Sinoć su na “Enfildu” snage odmjerili Liverpul i Njukasl. Domaći su u nezavidnoj formi uspjeli doći do sva tri boda u 98. minutu kada je Karvaljo zatresao mrežu protivnika.

Postojala je želja u redovima Liverpula, ali i manjak kvaliteta u završnici, bez obzira na oko 70% posjeda lopte i daleko veći broj pokušaja u odnosu na rivala.

Malo je falilo da Njukasl odnese čitav plijen, da nema VAR tehnologije vjerovatno bi se to i dogodilo, ovako je završeno 2:1 u korist “Crvenih”.

Prvu ozbiljnu šansu na utakmici propustio je Luis Diaz, fudbaler Liverpula je imao situaciju jedan na jedan, ali nije uspio da je iskoristi u 35. minutu.

Samo par minuta kasnije, zatresla se mreža Liverpula, Almiron je otišao po desnoj strani, lopta je nekako došla do Longstafa koji pravovremeno upošljava Isaka, a Šveđanin ne griješi za 0:1.

U nastavku domaći stižu do izjednačenja, iako je gost imao šansu za 0:2, odnosno postignut gol Isaka koji je poništen.

Išla je akcija po desnoj strani, Mohamed Salah je dodao do Roberta Firmina koji je pogodio za 1:1 u 61. minutu.

Liverpul je bio bolji do kraja, igrao se 8. minut nadoknade kada mladi Karvaljo donosi pobjedu svom timu, pogodio je za 2:1, te za drugu pobjedu njegovog tima u ovoj sezoni.

Oznake: Liverpul