FOTO: AA
Milošević se vraća na klupu! Savo pred promocijom na dobro poznatom mjestu!
24.02.2026. | 21:25 Dodaj BL Portal kao Google izvorIako je njegov dolazak na “Grbavicu” najavljivan kao spasonosno rješenje koje će zaustaviti rezultatski slobodan pad “Plavih”, Slaviša Stojanović od prije nekoliko dana nije šef stručnog štaba Željezničara.
Kratka i prilično bolna epizoda iskusnog slovenačkog stručnjaka završena je očekivanim rastankom nakon serije koja je produbila krizu u Dolini ćupova.
Stojanovićev učinak na klupi sarajevskog kluba ostaće upamćen po statistici koja ne prašta. U četiri odigrana susreta, ekipa je upisala čak tri prvenstvena poraza od Veleža, Rudara i Posušja. Ono što posebno brine navijače jeste činjenica da Željezničar u tim mečevima nije uspio da postigne čak ni utješni pogodak.
Jedini tračak nade bila je ubjedljiva pobjeda nad Slavijom u Kupu (4:0), ali taj trijumf očigledno nije bio dovoljan da Stojanoviću obezbijedi mirniji nastavak rada.
Uprava kluba sada se nalazi pred velikim izazovom – pronaći lidera koji može da trgne ekipu iz letargije, povrati izgubljeno samopouzdanje igračima i što je najvažnije, vrati osmijeh na lica vjernih navijača.
Dok se kroz medijske kuloare provlače zvučna imena poput Ivajla Peteva, Deana Klafurića, Vladimira Jugovića, pa čak i Nenada Bjelice, jedno ime trenutno figurira kao najozbiljnije rješenje.
Prema informacijama portala “Sportsport” kojima raspolažemo, Savo Milošević je trenutno prvi favorit za preuzimanje kormila.
Miloševiću teren “Grbavice” nije stran, s obzirom na to da je stadion “osjetio” tokom mandata na klupi reprezentacije BiH.
Savo Milošević iza sebe ima živopisnu trenersku i funkcionersku karijeru. Svoj trenerski zanat pekao je u Partizanu, gdje je u sezoni 2019/20 dogurao do grupne faze Lige Evrope i finala Kupa Srbije. Pored Beograda, radio je i u ljubljanskoj Olimpiji, a posljednji angažman imao je prošle godine u iranskom klubu Nasaji Mazandaran.
Njegovo iskustvo obuhvata i rad u fudbalskim savezima Srbije i Crne Gore, što mu daje širinu potrebnu za vođenje kluba pod pritiskom kakav nosi Željezničar.
O igračkoj karijeri Miloša suvišno je trošiti riječi – od kultnog statusa u Partizanu, preko Aston Vile, Parme, Saragose, pa sve do ruskog Rubina gdje je okačio kopačke o klin 2009. godine.
Njegovo ime donosi težinu i autoritet, a to je upravo ono što je svlačionici “Plavih” u ovom trenutku prijeko potrebno, prenosi “24Sedam”.
