Mesi napravio haos: Udario rivala i uhvatio ga za vrat VIDEO

17.11.2023. | 09:24

Fudbaleri Argentine doživjeli su noćas prvi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, i to na svojoj “La Bonboneri”, usred Buenos Airesa. Ali meč je obilježio Mesi i njegov nasrtaj na protivnika.

Bio je to za “Gaučose” i prvi poraz još od grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru, a nanio ga je prvacima svijeta Urugvaj, slavivši 2:0 golovima Arauja u 41. i Darvina Nunjeza u 87. minuti.

Ne treba posebno naglašavati kako je ovakav rasplet pao igračima Argentine.

Utakmicu su obilježili prekršaji i sukobi, a najžešće je zaiskrilo u 20. minuti kad je Matias Olivera ušao u okršaj s Rodrigom De Polom. Počelo je uvredama i naguravanjem, a onda je u sukob ušao i Mesi koji je dotrčao do Olivere, odgurnuo ga prvo desnim laktom, a potom i lijevom rukom zgrabio za vrat.

Uslijedilo je opšte naguravanje u kojem je najviše posla imao sudija, navodi “Jutarnji”. Do kraja utakmice podijelio je čak osam žutih kartona, a malo je čudo kako nije bilo i isključenja.

Argentina je i dalje prva s 12 bodova, Urugvaj je sada drugi sa 10, a Kolumbija treća s devet bodova na tabeli.

Oznake: Lionel Mesi